Kā nopirkt .lv domēnu un savienot to ar hostingu?

Iepriekšējā rakstā bija pamācība par to kā nopirkt domēnu + hostingu pie BlueHost. Taču BlueHost (un citi ārzemju reģistrētāji)  nepiedāvā .lv domēna vārdu reģistrāciju. Šajā rakstā apskatīts kā nopirkt .lv domēna vārdu pie nic.lv, tad tev jānopērk hostings, tad tiks parādīts kā savienot .lv domēna vārdu ar hostingu, un tad jāinstalē WordPress.

Pat, ja tu izvēlējies citu hostinga pakalpojuma sniedzēju, izlasot pamacību par BlueHost, tev vajadzētu spēt tikt galā, jo principi visur ir vienādi.

1.Domēna vārda reģistrācija

Tātad dodies uz nic.lv un ievadi savu izvēlēto domēna vārdu.

Ja domēna vārds ir brīvs, tad klikšķini uz “Pieteikt izvēlētos”. Vari uzreiz paņemt uz ilgāku laika periodu nekā uz gadu, būs izdevīgāk.

Tālāk tev prasīs ievadīt reģistrācijas informāciju. Gan pie lietotāja, gan maksātāja, gan tehniskās kontaktpersonas ievadi pats sevi. Ja pērc priekš uzņēmuma, tad attiecīgi pie tehniskās kontaktpersonas sevi un pie maksātāja – uzņēmumu.

Tur, kur būs tehniskā informācija atzīmē – iesniegt pieteikumu. Tālāk tev atnāks apstiprinājuma e-pasts, un tu jau vari ielogoties nic.lv. Taču rēķinies, ka domēna vārda pieteikumus viņi izskata manuāli, vienas darba dienas laikā. Pēc tam tev atnāks rēķins, ko apmaksāt, un tad tu varēsi izmantot savu domēna vārdu.

2.Tālāk jānopērk hostings. Tur, kur būs jāizvēlās jauns domēna vārds vai jau eksistējošs, pie eksistējošā ievadi savu .lv domēnu, kuru tu tikko nopirki).

3.Savienot hostingu ar .lv  domēna vārdu

Kad tu būsi nopircis hostingu, tev būs savs domēna vārds un hostings, taču tos nepieciešams savienot, jo tie ir nopirkti atsevišķi. Vispirms no sava hostinga pakalpojuma sniedzēja tev jānoskaidro nameservers. 

Ielogojies nic.lv, un kreisajā pusē atrodi “Mani domēna vārdi”.

Tālāk blakus savam domēna vārdam uzklikšķini uz atslēdziņas.

Tālāk tev jāpievieno jauni NS (nameserver ieraksti), uzklikšķinot uz pogas NS(), tur, kur ir tīkla ieraksts. Pievieno tik daudz ierakstu, cik daudz nameserver adreses tev iedeva. Piemēram, Area pietiks tikai ar 2. Tur, kur ir hostname rakstiiekšā nameserver, piemēram, ns1.area.lv. Ievadi visus nameserver.

Tā kā šī savienošanās nenotiek tik ātri, kā tad, ja pērk visu kopā, tad visticamāk nāksies gaidīt. Tas var aizņemt līdz pat 48h stundām.

Kā zināt, ka savienošana ir veiksmīga? Var aiziet uz kādu no lapām, kas pārbauda, piemēram, http://dnscheck.pingdom.com/. Ievadi sava domēna vārdu un tiks veikti testi:

Redzams, ka ar pirmo viss ir kārtībā, “Everything is fine” (ja otrais vai trešais nameserver uzrāda kļūdas, tas nekas, jo tie parasti ir rezerves).

Ja redzi tur “Everything is fine”, tad visam vajadzētu būt kārtībā.

4. Vari doties atpakaļ pie šī raksta un instalēt WordPress.

Ja tiki galā ar šo, tad viss pārējais nemaz vairs nebūs sarežģīti.