Vislabākais bezmaksas dizaina rīks

Tātad iepriekš mēs jau skatījāmies, kur meklēt bezmaksas attēlus (ja palaidi garām, tad tas ir te). Kvalitatīvi un piesaistoši attēli, protams, ir labi. Taču šiem attēliem vajag kaut ko personīgu. Pievienoto vērtību, tā teikt.

Tas var būt teksts, krāsains elements, logo. Tas dažādiem attēliem ļauj kopā izskatīties labi un vairāk piesaista cilvēku uzmanību. Tāpat, ja kāds dalās ar tavu rakstu, arī attēls dažreiz ies līdzi, un ja visiem attēliem būs kaut kas kopīgs, cilvēki sāks tevi un tavus rakstus atpazīt.

Photoshop, Corel draw, Illustrator un citi maksas rīki, protams, ir jauki. Ja tos var aļauties un ir laiks, ko tajos ieguldīt. Tāpēc iepazīsimies ar visjaukāko bezmaksas rīku, kādu internetā var atrast – Canva.com.

Kas tas ir?

Tas ir online (tiešsaistes…) bezmaksas dizaina rīks, kas ļauj tev izmantot fotogrāfijas, ikonas, attēlus, tekstus un pat gatavus izkārtojumus, lai taisītu visu, kas vispār var ienākt prātā – sociālo tīklu banerus, apsveikuma kartiņas, vēstules, vizītkartes, plakātus un tā tālāk.

Jā, tur ir daudzi attēli, teksti un izkārtojumi arī par maksu. Bet es nevienu reizi neesmu tos izmantojusi.

Kā ar to darboties?

Ar to ir tik viegli darboties, ka šis raksts nemaz principā nav vajadzīgs.

Bet, lai tevi iedrošinātu un pierādītu, ka var uztaisīt kaut ko skaistu un kvalitatīvu, neko nemākot, es tomēr parādīšu ātru piemēru.

Tātad ejam uz canva.com. Vari ielogoties ar Facebook vai Google kontu, vai taisīt jaunu lietotāju.

Kad būsi piereģistrējies/ielogojies, redzēsi kaut ko līdzīgu šim:

Ja gribi nestandarta izmēru, tad vari ievadīt pats savu attēla izmēru, bet iesākumā vari izvēlēties “More..”.

Rīks jau piedāvā izmērus un izkārtojumus visiem sociālajiem tīkliem, vēstules, prezentācijas.

Es pamēģināšu uztaisīt sociālo tīklu attēlu (Social media). Atvērsies jauns logs ar baltu lapu, un jau ar gataviem izkārtojumiem kreisajā pusē.

Vēl kreisajā pusē var izvēlēties elementu, teksta, fona un augšupielādes sadaļas. Ja nejūties kā grafiskais dizaineris, tad izvēlies, kādu no gatavajiem bezmaksas izkārtojumiem (apakšā pie elementa jābūt “Free”, citādi maksās 1 USD).

Es izvēlējos tādu pelēcīgu izkārtojumu. Nomainīju tekstu un augšupielādēju attēlu (“Uploads” kreisajā pusē, gandrīz apakšā),  kuru atradu unsplash.com (šo te). Labi, fontu arī nedaudz pamainīju.

Kad arī tev ir gatavs, tad lapas augšējā labajā stūrī ir poga “Download”. Ja nejauši nepaņēmi kādu maksas elementu, tev uzreiz ļaus lejuplādēt savu attēlu.

Protams, varēja jau labāk. Bet priekš 10 minūtēm, man patīk (5 minūtes es meklēju citātu un 2 minūtes attēlu).

Šis rīks ir tiešām vienreizējs, it sevišķi visiem, kuri tikai sāk apgūt, vai kuriem vienkārši nepadodas noformēšanas un dizaina lietas.

Taču, lai tu nemēģinātu izdarīt/atrast to, ko rīks nemaz nepiedāvā, es apkopoju rīka trūkumus. Nevis tāpēc, ka kāds cits rīks būtu labāks, un lai atturētu tevi izmantot canva.com, bet lai tu neterētu laiku, meklējot to, kā tur nav:

  • nevar pievienot savus fontus;
  • liela daļu fontu neatbalsta latviešu valodu;
  • dažreiz pasliktina augšuplielādēto attēlu kvalitāti;
  • nevar kopēt elementus no viena faila uz citu;
  • pēc izveidošanas nevar mainīt attēla izmēru.

Šobrīd jau esam noskaidrojuši gan, kur meklēt attēlus, gan, kur tos apstrādāt. Tāpēc nākamajā rakstā, ir laiks pievienot sociālo tīklu kopīgošanas/dalīšanās (sharing) un sekošanas (following) iespējas!

Kā tev iepatikās canva.com? Un kādus vēl citus rīkustu izmanto?