Kā nopirkt hostingu + domēnu un sainstalēt mājaslapu?

Kā jau iepriekš minēju, es pati šai lapai izmantoju BlueHost hosting + domēnu. Tāpēc arī varu detalizēti parādīt, kā 15-30 minūtēs tikt pie mājaslapas (nevis pilnīgi gatavas publicēšanai, bet sainstalētas. Lai publicētu, vajadzēs vēl kādu laiku, salikt informāciju un attēlus, izvēlēties tēmu utt.).

Raksts var saturēt reklāmas linkus.

Šī pamācība ir īpaši domāta, ja negribi .lv domēnu. Ja gribi .lv domēnu, tad vispirms pie tā ir jātiek (tādā gadījumā kopējais process aizņems ilgāku laiku, jo vajadzēs gaidīt). Tikai nenobīsties no tā, ka te ir tik daudz attēlu un soļu, tas tāpēc, lai tu nekur neapmaldītos. Patiesībā tas ir vienkārši.

1.Tātad vispirms atveram BlueHost. Uzklikšķi uz pogas “Get started” (vai arī Products -> Shared Hosting). Vajadzētu izskatīties apmēram šādi (cenas mainās atkarībā no tā brīža piedāvājumiem):

2.Ja vien tev nevajag vairāk par 5 e-pasta adresēm vai ļoti daudz vietas mājaslapas failiem (>50GB), tad klikšķini uz pirmā. Ja vajag vairāk par 5 e-pasta adresēm un/vai daudz vietas, tad ņem vidējo.

3.Tagad jāizvēlās domēna vārds.

Ja tev nav domēna vārda, tad kreisajā pusē izvēlies augstākā līmeņa domēnu .com, .org vai citu un ieraksti tur jauno domēnu (ja tev jau ir nopirkts domēna vārds, tad raksti to labajā pusē).  Atceries, ka, ja tu nepirki .lv domēnu, tad šis .org, .com, tev pirmajā gadā būs par brīvu, bet otrajā un nākamajos gados par to būs jamāksā (ap 15-20 USD gadā).

4.Aizpildi visu prasīto informāciju par savu vārdu, uzvārdu un kontaktinformāciju.

5.Tālāk nonāksi pie “Package information”. Nebrīnies, ka man cena tur ir 2.95, es trāpīju uz Ziemassvētku piedāvājumu, tāpēc man bija lētāk.

Ja vien tu negribi  domēna privātumu, tad atsakies no visām papildus lietām. Ja vari atļauties un zini, ka gribēsi šo lapu arī pēc gada, noteikti izvēlies “Account plan” uz 2 vai 3 gadiem! Būs daudz lētāk.

(es neizvēlējos, jo nebiju droša par to, vai nevajadzēs kaut ko mainīt, un tagad nožēloju) . Jo, kad beigsies sākuma termiņš, cena mainīsies. Un var veidot pat 8 USD par mēnesi. (tas patiesībā bija ļoti lēti, līdz sāka krist kurss).

Taču es iepriekš arī minēju, ka mājaslapu var pārcelt uz citu hostingu, tu neesi piesaistīts pie šī hostinga kā pie website builder platformām.

6.Tālāk nonāksi pie maksāšanas informācijas. VAT registration number – PVN maksātāja numurs, nav obligāts, ja vien neesi tiešām reģistrēts. Pirms samaksā, pārlasi noteikumus (tur kur jāieķeksē, ka “I confirm”). Noteikumi var mainīties.

Tātad man par gadu sanāca 54.71 dolāri,  jeb aptuveni 4 eiro mēnesī. Kā jau teicu man bija nedaudz lētāk, jo Ziemassvētku akcija, bet es paņēmu domēna privātumu. Ja neņemsi domēna privātumu, atkarībā no tā brīža piedāvājuma tev var sanākt vēl lētāk nekā man.

7.Ja viss bija veiksmīgi būs nonācis līdz “Welcome”, uzklikšķini uz “create your password” un izveido paroli.

8.Pēc tam sekos vēl viens Welcome logs, spied apakšā uz “Skip this”.

9.Man WordPress BlueHost uzinstalēja automātiski.

Ja tev tā nenotiek, tad tikai bez panikas. Tev vajadzētu redzēt šādu logu).

Patin uz leju līdz sadaļai “Website”, tur jābūt “Install WordPress”, klikšķini virsū. (atgādinājums: ja tu pirki .lv domēnu, tad neinstalē WordPress, kamēr neesi drošs, ka domēna vārds ir savienojies ar BlueHost hostingu).

Tālāk spied uz “Install”.

Tālāk tur, kur domēns, raksti savu domēna vārdu, piemēram, http://manalap.lv (vajadzētu automātiski jau tur būt ierakstītam). Tur kur “/directory”, atstāj tukšu.

Spied uz Check Domain. Tagad pēdējais solis. Ieķeksē “Show Advanced options”, tev parādīsies tava parole un lietotājvārds, labāk jau tagad to piefiksē. Ja gribi mainīt lietotāja vārdu (tavs e-pasts) un ģenerēto paroli (ar kuru logosies iekšā pašā mājaslapā nevis BlueHost), tad izmaini.  Ieķeksē, ka piekrīti noteikumiem un tad spied uz “Install now”.

10.Kad instalācija būs galā, tu jau vari doties uz savu lapu! Ieraksti, savu mājaslapas adresi pārlūkā.

11.Uzklikšķini uz Admin login zaļās pogas.

12.Ievadi savu lietotāja vārdu un paroli, spied uz login.

Lūk kur, tavas mājaslapas vadības panelis. Šobrīd tava mājaslapa ir izstrādes režīmā. Kreisajā pusē ir galvenā rīkjosla, kuras sadaļas tiks apskatītās nākamajos rakstos.

13.Ja uzklikšķināsi uz mājiņas ar “Dashboard” (labajā pusē).

14.Zem “Next steps”, uzklikšķini uz “View your site” (gandrīz pašā centrā).

Šobrīd tava lapa ir sainstalēta uz izskatās šāda (citi  redz tikai “Website coming soon”).

Tukša un neglīta, vai ne? Tāpēc jau nākamajos rakstos, meklēsim un instalēsim tēmu (lai mājaslapa kļūtu krāsaina un ar izvietojumu), instalēsim spraudņus un publicēsim jaunu informāciju.

Ar WordPress ir tāpat kā ar jebkuru jaunu programmu vai jaunu telefonu. Sākumā esi nedaudz apjucis, bet ar katru reizi iet arvien vieglāk un vieglāk.

Kaut kas nesanāca vai neesi īsti drošs, ko un kā pirkt? Raksti komentāros, mēģināsim izskaidrot un palīdzēt.