Kā savienot mājaslapu ar sociālajiem tīkliem (dalīšanās & sekošana)?

Lai apmeklētāji ātrāk uzzinātu par tavu lapu (blogu), neaizmirstu par to  un palīdzētu to popularizēt, ir ļoti svarīgi savienot mājaslapu ar sociālajiem tīkliem. Šis ir pirmais raksts par sociālajiem tīkliem un tāpēc apskatīsim 3 vienkāršākos veidus, kā mājaslapai kļūt sociālai!

Savieno mājaslapu ar Jetpack

Jetpack ir spraudnis, kas piedāvā ļoti plašu funkcionalitāti vienā spraudnī. Sekošana, statistika, logrīki, pat aizsardzība no uzbrukumiem un daudz kas cits ļoti noderīgs. Šim spraudnim jau vajadzētu būt uzinstalētam kopā ar WordPress, taču tas nav savienots un tāpēc ir neaktīvs. Uzklikšķini uz “Jetpack” sadaļas kreisajā pusē un pēc tam uz “Connect Jetpack”.

Es jau iepriekš biju reģistrējusi WordPress.com kontu, tāpēc man uzreiz piedāvāja veikt savienošanu. Ja tev nav, tad tev piedāvās izveidot jaunu kontu. Izveido kontu (neko vairāk par e-pastu, jaunu lietotājvārdu un jaunu paroli tev neprasīs).

Šī savienošana tavai mājaslapai dos papildu funkcionalitātes, kā, piemēram, sekošanu, kas ir pirmais veids, ko apskatīsim.

1. Sekošanas (follow) pogas

Šīs ir pogas uz kurām uzklikšķinot, apmeklētājs var sākt sekot kādam no mājaslapas sociālo tīklu profiliem. Šādām pogām vajadzētu nākt kopā ar tavu mājaslapas tēmu, tāpēc tām vajadzētu atrasties zem tēmās uzstādījumiem (Appearance -> Settings).

Ja tās tur nav, tad izmantosim tikko pieslēgtā Jetpack palīdzību. Dodies uz logrīkiem. Starp pieejamajiem logrīkiem atrodi “Social Media Icons (Jetpack)”. Pēc tam atliek tikai ierakstīt savu lietotājvārdu un ikonas parādīsies:

Iespējams, pamanīji, ka tur nav draugiem.lv sekošanas pogas, diemžēl neviens gatavs spraudnis, kam būtu draugiem.lv sekošanas poga, nav atrasts.

Šo funkcionalitāti uztaisīt pašam nav grūti, bet lai to izdarītu,būs vajadzīgi vēl citi raksti, tāpēc pagaidām iztiksim ar gataviem risinājumiem, kādi tie ir.

Ja tu ļoti gribi, lai apmeklētāji tev varētu sekot arī uz tavu draugiem.lv lapu, tad vajadzēs izmantot spraudni un tas ir apskatīts šī raksta pēdējā daļā.

2. Dalīšanās/ kopīgošanas (sharing) pogas

Šīs pogas parasti izvietotas lapas/raksta apakšā, un ļauj apmeklētājiem dalīties savā personīgajā sociālo tīklu profilā ar mājaslapas rakstu un/vai attēliem. Tas var nākt kopā ar tēmu, bet visbiežāk tomēr nenāk.

Tāpēc vislabākais spraudnis ir Share Buttons by AddThis. Ļoti populārs risinājums, ne tikai WordPress lapām. Lielākā daļa mājaslapu izmanto tieši šo. Es izmēģināju kādus 10 (tikai) spraudņus, un šis tiešām ir pats labākais- labs dizains, daudz konfigurācijas opciju, un kas arī ļoti svarīgi- ir arī iespēja dalīties draugiem.lv profilā. ( protams, var pielikt manuāli draugiem.lv pogas klāt kādam citam spraudnim, bet nav tā vērts). Un papildus tam visam – spraudnis automātiski noteica lapas valodu, un tādi vārdi kā “Drukāt” un “Vairāk” apmeklētājiem parādās latviešu valodā.

Uzinstalē spraudni, atrodot to pie visiem WordPress spraudņiem “Share buttons by AddThis” (ja paspēji aizmirst, kā instalēt spraudni, tad tas ir šeit). Spraudņa uzstādījumus atradīsi zem kopējiem “Settings”. Spraudnis piedāvā dalīšanās sadaļu trijās vietās – virs raksta/lapas (above), zem (below) un malā (side). Šai mājaslapai, kā jau pamanīji, šī sadaļa ir apakšā.

Izvēlies, kur tās būs un kādas tās izskatīsies:

Pēc tam izvēlies, kuriem no sociālajiem tīkliem pogas gribi redzēt atsevišķi. Visi pārējie sociālie tīkli, taviem apmeklētājiem būs pieejami zem “+” ikonas.

Saglabā uzstādījumus un pārbaudi rezultātus!

Ja tev nestrādā, tad tas nozīmē, ka tava WordPress tēma konfliktē ar spraudni. Ko darīt? Uzinstalē spraudni “AddThis” (nevis “Share buttons by AddThis”, bet vienkārši “AddThis”), konfigurēt neko nevajag un reģistrēties arī nevajag (spraudnis gan tev piedāvās). Vienkārši aktivizē šo spraudni, un pogas parādīsies (šai mājaslapai bija tieši tā).

3. Logrīki (widgets) ar integrētu sociālā tīkla profilu

Twitter

Šāds logrīks parāda tava sociālā tīkla pēdējās aktivitātes, un parasti klāt pievienota atsevišķa sekošanas poga. Šeit dažādiem sociālajiem tīkliem būs nedaudz atšķirīgi. Varbūt jau pamanīji, ka šai lapai labajā pusē ir šāds logrīks ar rakstiem no Twitter.

Vispirms tev jādodas uz sociālo tīklu, no kura tu vēlies šādu logrīku. Ielogojies savā kontā, un tad meklē pie uzstādījumiem/lapas apakšā – sadaļu Widgets. Twitter to var atrast šeit:

Pēc tam klikšķini uz “Create new”. Nonāksi šajā logā.

Izvēlies uzstādījumus, piemēram, krāsu (theme). Labajā pusē uzreiz vari redzēt kāds tas izskatīsies. Kad ir gatavs, klikšķini uz “Create Widget”. Apakšā parādīsies šāds logs ar logrīka kodu:

Ieklikšķini šajā lodziņā, Ctrl+A, nokopē. Tagad dodies atpakaļ uz savu mājaslapu. Dodies pie logrīkiem. Izveido jaunu teksta logrīku un iekopē kodu teksta laukā (Content). Blakus uzreiz parādīsies Twitter laika josla:

Draugiem.lv

Un tagad nepatīkamā daļa. Vienīgais gatavais risinājums, lai sekotu tavai lapai draugos, ir spraudnis “Draugiem.lv biznesa lapu sekotāju spraudnis”, tas pat ir rekomendētais risinājums WordPress mājaslapām no pašiem draugiem.lv izstrādātājiem.

Kad instalēsi un aktivizēsi spraudni, tas automātiski pievienosies pie visiem logŗīkiem. Ieraksti savas lapas adresi un pielāgo uzstādījumos. (šai mājaslapai draugiem.lv lapa vēl nav izveidota, tāpēc arī pagaidām tukšums attēlā).

Atzīšos, ka man šis spraudnis ne pārāk patīk, jo pārāk uzkrītoša izstrādātāja reklāma zem spraudņa un tas sen nav atjaunots. Bet pagaidām tas ir vienkāršākais pieejamais risinājums.

Par to, kā verificēt mājaslapu sociālajos tīklos, kā automātiski sūtīt jaunus rakstus uz sociālajiem profiliem, kā integrēt materiālus arī no citiem profiliem un vēl daudz kas cits par sociālajiem tīkliem sekos vēlāk, kad atgriezīsimies pie šī temata.

Taču nākamajā rakstā ir laiks nedaudz ieskatīties HTML pamatos (nē, tā nav programmēšanas valoda). Visticamāk to tev jau mācīja augstkolā vai pat vidusskolā. Un tur nebūs nekā sarežģīta (apsolu!).