Fantastiskas bezmaksas tēmas tavai mājas lapas (bloga) kategorijai.

Jau iepriekš es stāstīju par to, kā izvēlēties un sakonfigurēt tēmu, taču iespējams, ka ne visiem uzreiz izdevās saprast, kāda veida tēmas ir pieejamas un kuras no tām ir vislabākās. Apskatīsim 4 kategorijas – portfolio, vizītkartes, maza uzņēmuma un konkrētas kategorijas mājas lapas + blogs. Un katrai kategorijai vairākas lieliskas bezmaksas tēmas (protams, gandrīz visām ir arī maksas versija, bet kā jau iepriekš teicu, sākumā pamēģini bezmaksas versiju, un ja tiešām vēlies un vari atļauties, tad varēsi iegādāties ar maksas versiju)! Apsolu, ka tās būs labākas nekā spēji iedomāties!

Atceries – visi attēli tēmās tiek mainīti un krāsu shēma arī lielākoties ir konfigurējama. Tāpēc neļauj fotogrāfijai radīt maldinošu iespaidu. Centies iztēloties tēmu ar tādiem attēliem, kurus tu plāno izmantot/atrast. Un protams, vienas kategorijas tēmu var izmantot arī citai kategorijā, šis kategorijas un tēmu piedāvājums, kā teikt, nav akmenī iekalts.

Ja kāda no tēmām iepatīkas, tad vienkārši nokopē tās nosaukumu un atrodi to  WordPress “Add Theme” sadaļā. Nav nekādas vajadzības to lejupielādēt no mājaslapas , kas ir norādīta linkā “Apskatīt”. Šis links ir tāpēc, lai redzētu, kā tēma izskatās un funkcionē.

1. Portfolio mājaslapa (fotogrāfs, mākslinieks u.c.)

Šīm mājaslapām ir svarīgi, lai pirmajā lapā būtu mazāk teksta, bet pēc iespējas vairāk attēlu, kas parādītu tavus darbus. Tāpat arī vēlama liela titulbilde.

Photo Perfect

Mans favorīts! Lapas sākumā ir liela titulbilde (šajā attēlā gan nav redzama) un apakšā ir vieta tavām fotogrāfijām/kategorijām.

Olevia

Lieliska tēma, lai demonstrētu savus darbus – fotogrāfijas, mākslas darbus, rokdarbus, dizaina darbus vai jeb ko citu!

Temptation

Emocionāli uzrunājoša tēma, ļoti labi piemērota fotogrāfiem.

Fifteen

Neļauj spocīgajam sunim titulbildē sevi nobiedēt, tēma ir tiešām moderna un ar tavām fotogrāfijām izskatīsies daudz labāk!

RokoPhoto Lite

Tiešām gaumīga un moderna pirmā lapā. Ir gan liela titulbilde, gan pēc tam apakšā var izvietot citas bildes.

2. Vizītkartes mājaslapa (free-lancer)

Šīs lapas parasti ir tā saucamās one-page – vienas lapas mājaslapas, vai arī ar ļoti lielu uzsvaru uz pirmo lapu. Būtiski, lai šajā pirmajā lapā pēc iespējas uzskatāmāk varētu izvietot dažādus blokus attēliem, kontaktiem, biogrāfijai, projektiem. Šīs lapas var būt līdzīgas portfolio lapām, taču pats galvenais šajām lapām nav attēli, bet gan cita informācija noformēta vizuāli uzskatāmi un pievilcīgi.

Idly

Lieliska tēma, lai iepazīstinātu ar to cik daudz klientu ir bijis, kādus pakalpojumus sniedz un citu informāciju,  jo pirmajā lapā zem galvenā attēla var izvietot ļoti daudz blokus atsauksmēm, skaitļiem, projektiem u.c.

Latte

Šeit es neiekļāvu attēlā pirmās lapas pašu sākumu, jo ļoti iepatikās dažādie bloki, kas uzskatāmi un profesionāli demonstrē visu ko tu māki un vari paveikt!

OnePress

Arī viena no vispopulārākajām tēmām un pilnīgi pelnīti, jo ar vieglām animācijām, dažādiem blokiem un efektiem, rada labu un profesionālu iespaidu.

3. Maza uzņēmuma mājaslapa

Ja runājām par maziem uzņēmumiem, tad ir svarīgi, lai jau pirmajai lapai būtu specīga personība, taču uzņēmumu mājaslapas parasti nav vienas lapas (one page). Šādai mājaslapai vajag ieintriģēt apmeklētāju tiklīdz viņš atver mājaslapu, lai viņš turpinātu uz citām sadaļām.

Ja uzņēmums pārdod dārzeņus, tad pirmajā lapā ir jābūt skaistiem dārzeņiem ar ļoti vilinošu aicinājumu izpētīt piedāvājumus, pasūtīt vai uzzināt vairāk. Tā saucamais “call-to-action” – aicinājums uz darbību (manā kārtējo reizi ne pārāk veiksmīgajā tulkojumā!) – ir kritiski svarīgs, jo apmeklētajam neļauj apjukt un aizved viņu tur, kur tu vēlies!

Zerif

Šī tēma ir pelnīti nonākusi visu tēmu TOP 10. Moderna, ar neuzkrītošām animācijām. Fantastiska tēma, kas momentā rada profesionālu iespaidu! Parastais apmeklētājs novērtēs šo tēmu (un droši vien nodomās, ka esi iztērijis iespaidīgu naudu par to).

Sensible

Kā jau pati tēma reklamē, tā tiešām der daudziem mērķiem. Ir ļoti līdzīga iepriekš minētajai Zerif, bet nedaudz mierīgāka animācijās un efektos.

Idly

Jā, vēlreiz šī pati tēma. Ne jau tāpēc, ka es neko citu nevarēju atrast, bet tāpēc, ka viņa iederās gan pie mazu uzņēmumu mājaslapām, gan pie free-lanceru lapām!

4. Dzīvesstila/kulinārijas/modes/hobija utt. mājaslapa + blogs

Šāda veida lapām ir ārkārtīgi svarīgi, lai raksti, labā mala (ar logrīkiem) un rakstu arhīvi būtu pēc iespējas labāk noformēti, jo tajā slēpjas lielākā daļa mājaslapas satura. Šeit, protams, jāievēro tieši par ko ir mājas lapa – kalnos kāpšanas mājas lapa diez vai izmantos to pašu ko māmiņu bloga mājas lapa. Tāpēc  šajā kategorijā piedāvātas tēmas būs ļoti atšķirīgas, lai piestāvētu konkrētam tematam.

Ceļojumu blogs

Ceļojumu blogam ir jābūt tādam, kas liek cilvēkiem aizrauties elpai, liek sapņot un vēlēties nokļūt kaut kur citur. Tajā pašā laikā ir svarīgi, lai raksti būtu pārskatāmi un viegli atrodami.

Travel stories

Ja šī tēma, kopā ar skaistām fotogrāfijām un aizraujošiem ceļojumu aprakstiem, neaizraus cilvēkus, tad nekas to nespēs!.

Sueva

Iedvesmojoša tēma, kuras ierakstu arhīva noformējums nedaudz atgādina ceļotāja dienas grāmatu.

Kulinārijas blogs

Dyad

Moderns un garšīgs! Tieši tas, kas vajadzīgs kulinārijas mājas lapai/ blogam!

Delicious

Skatoties uz šo tēmu arī tu sāksi vēlēties atvērt pašam savu restorānu!

Sportiskais/aktīvais blogs

Yogasana

Šī tēma veidota speciāli priekš jogas treneriem un centriem, bet derēs arī citām aktivitātēm un veslīgam dzīvesveidam.

SportsMag

Ja vēlies rakstīt par sportu, vai mājaslapa ir vajadzīga sportistam vai komandai, šī tēma būs piemērota!

Māmiņu blogs

Sugar and Spice

Gaiša un mierīga tēma, noderēs ne tikai māmiņu blogiem, bet ar kāzām u.c.

Sobe

Vienkārša, bet tajā pašā mājīga tēma ar jaukām ikonām pie rakstiem, kas ļauj vieglāk orientēties.

Modes/make-up blogs

Fashionista

Ideāla tēma priekš modes un/vai make-up bloga! Uzreiz demonstrē pārliecību.

Oblique

Oblique ir viennozīmīgi tēma no augstāka plaukta, kas izcili demonstrēs apģērbu un stilu kopumā.

Allure

Šo tēmu var izmantot gan priekš make-up, gan produktiem, gan ikdienas modes un daudz kam citam! Iespaidīga pirmā lapa un nedaudz mierīgākas (bet tāpat lieliskas) pārējās sadaļas.

Karjeras/apmācības/izglītības blogs / portāls

Šīs lapas parasti savā vizuālajā noformējumā ir nedaudz atturīgas. No vienas puses jābūt vizuālajiem materiāliem, bet no otras puses dizaini parasti ir vienkārši, bet gaumīgi.

Nirvana

Šī būs laba izvēle, tiem, kas negrib garlaicīgu tēmu, bet tajā pašā laikā, lai tā nebūtu uzkrītoša vai pārāk moderna.

Education

Te jau pats nosaukums pats par sevi norāda, ka tēma paredzēta tieši izglītībai.

Business Pro

Pēc nosaukuma tā, protams, labāk iederētos pie citas kategorijas, taču man šī tēma vairāk saistījās tieši ar karjeras, apmācības un izglītības portālu, nevis ar tādu mājas lapu, kas raksturotu vienu konkrētu uzņēmumu.

Nu lūk esam ieskatījušies kādā ļoti mazā daļiņā no pieejamajām tēmām. Ļoti iespējams, ka tavas mājas lapas kategorija šeit nemaz netika apskatīta vai arī tai nebija pietiekami daudz piemēru. Taču, drīzumā sāksies jauna rakstu sērija, kas piedāvās veselu paku ar resursiem (tēmas, attēlus, fontus utt.)  katru reizi citai tematikai.  Ja jau tagad vēlies pieteikt savu tēmu  – tad raksti komentāros (piemēram, zaļais dzīvesveids, kosmētika, fotogrāfs, finanses, ceļojumi).

Ja izlasīji kaut ko noderīgu, mēs ļoti, ļoti novērtētu, ja tu padalītos ar šo ierakstu tālāk jebkurā no sociālajiem portāliem! (Paldies!)