Vienkāršie un noderīgie logrīki (widgets)

Logrīki (zinu, nekāds izcilais tulkojums..) (widgets) ir nelieli funkcionāli bloki, kurus parasti izvieto mājaslapas malās. Iespējas ir ļoti plašas, sākot ar vienkāršu teksta bloku un beidzot ar populārākajiem rakstiem un iespēju pierakstīties e-pastiem (subscribe). Šis būs ļoti īss un vienkāršs raksts, tā teikt, atpūtai.

Tu jau būsi logrīkus pamanījis, jo pēc noklusējuma labajā pusē tur jau atrodās tādi logrīki kā rakstu arhīvs, kategorijas utt.

Lai tos konfigurētu, var doties uz Appearance -> Widgets, bet ērtāk tos konfigurēt no tēmas uzstādījumiem.

Tātad Appearance (kreisajā pusē rīkjoslā) ->Customize, pēc tam Widgets.

Atkarībā no izvēlētās tēmas, tev būs piedāvātas vietas, kurās mājaslapā ir paredzēti logrīki. Mana tēma piedāvā malā (Sidebar) un 3 vietas kājenē (viens no visu laiku briesmīgākajiem latviskojumiem IT nozarē) (footer). Paskatīsimies lapas malā, jo tur apmeklētāji viņiem visvairāk pievērš uzmanību (līdz lapas apakšai reti kurš tiek).

Kreisajā pusē būs saraksts ar jau pievienotajiem logrīkiem, uzklikšķinot uz “Add a Widget”, atvērsies saraksts ar visiem pieejamajiem logrīkiem. Lai pievienotu jaunu logrīku, vienkārši uzklikšķini uz tā, izmaini nosaukumu, citus parametrus un tad ar peli pārvelc to tur, kur tu vēlies to redzēt starp jau esošiem logrīkiem.

Lūk šeit piemērs, kā kreisajā pusē tiek konfigurēts logrīks un kā uzreiz labajā pusē tiek parādīts, kā tas izskatīsies:

Ja vēlies, līdzīgā veidā vari pievienot logrīkus arī apakšā.

Teksta logrīks patiesībā ir viens no noderīgākajiem, jo tajā var iekopēt HTML kodu. Pie konkrēta piemēra, kā ielikt tur attēlu, kuram uzklikšķinot, atveras cita lapa mēs runāsim, kad apskatīsim HTML pamatus (tiem, kas zina, kas tas ir, droši vien liekas tas kā bērnudārznieka uzdevums, bet tiem, kas nezina vai jau ir aizmirsuši, kas tas bija, es tik tiešām varu apstiprināt, ka nekā sarežģīta tur nav).

Kārtējo reizi es atstāšu tevi paspēlēties ar šiem logrīkiem, tikai beigās neaizmirsti “Save&Publish”.

Ja vēlies  vēl citus logrīkus, tad dodies uz spraudņu pievienošanu (Plugins->Add new) un meklē spraudņus, kas piedāvā papildu logrīkus (piemēram, “Calendar widget”,  vai vienkārši “Widget”).

Vari sākt ar spraudni SiteOrigin Widgets, jo tas uzreiz piedāvā paku ar logrīkiem. Pēc installēšanas un aktivizēšanas, visus logrīkus var apskatīt zem spraudņa uzstādījumiem. Ja konkrētais logrīks spraudņa uzstādījumos ir aktivizēts (apakšā attēlā, viņi jau ir iekrāsoti zilā krāsā), tad to  jau var atrast tur, kur pārējos logrīkus. Ja nav aktivizēts, tad klikšķini uz “Activate”.

Kā tu redzēji, visiem logrīkiem var mainīt nosaukumus, tāpēc es no angļu vārdiem “Categories” un “Recent Posts” tos pārsaucu latviski. Diemžēl ne visu var tik vienkārši izmainīt, tāpēc nākamais raksts būs par to, kā izmantojot spraudni Loco Translate, pārtulkot tēmu un citus spraudņus (pārtulkot tos tekstus, kas parādās apmeklētājam).