Mājaslapas izveidošana – no idejas līdz rezultātam

Šajā lapā ir ļoti daudz detalizētu pamācību un padomu. Lielu daļu no tā, ko es šeit publicēju Latvijā daudzi stāsta kursos. Un tie maksā pat 200 eiro un uz augšu. Bizness paliek bizness! Nevari atļauties šo trako summu maksāt? Tad šī mājas lapa ir paredzēta tieši tev.

Tālāk organizatoriski jautājumi.

Pirmkārt, rakstus vēlams lasīt secīgi. Un pat ja arī apmaldīsies, visos rakstos ir atsauces uz citiem rakstiem, lai labāk varētu saprast saistības starp tematiem.

Katra raksta pašā apakšā (zem komentāriem) ir poga uz nākamo (un uz iepriekšējo) rakstu.

Īsais ievads:

  • jebkurai mājaslapai vajag savu domēna vārdu. Tā ir adrese, kā šai- uztaisimajaslapu.org. Vēl mājaslapai vajag hostingu (tikai mieru!). Hostings ir pakalpojums, kad tu īrē vietu uz servera, kur stāvēs mājaslapas faili. Šīs ir vienīgās izmaksas, kuras nevar aizstāt ar bezmaksas risinājumiem.  (Nē, šī mājaslapa tos nepārdod, tikai iesaka). Par hostingu un domēna vārdu būs jāmaksā reizi gadā (vai reizi divos vai trijos, kā izvēlēsies);
  • kad mājaslapai ir adrese (domēna vārds) un vieta failiem (hostings), tā ir pilnīgi tukša. Lai ērti publicētu informāciju un visu pārējo, ir nepieciešama satura vadības sistēma. Šajā mājaslapā ir padomi, kā izmantot WordPress (bezmaksas). Nevis to WordPress, ko izmanto parastie blogi, un kuri izskatās, kā mansblogs.wordpress.com, bet sistēmu. Tā ir kā vide vai redaktors. Tava mājaslapa nelīdzināsies blogam (tā izskatīsies tā, kā tu to vēlēsies). Tas, ka šī lapa nedaudz līdzinās blogam, ir paredzēts ar nodomu.

Par visu, kas nav skaidrs vai nesanāk,  vari rakstīt komentāros (vēlāk būs arī atsevišķa forma, kur nosūtīt jautājumus). Centīsimies tev atbildēt pēc iespējas ātrāk un noderīgāk. Neraksti komentāros reklāmas, spamu vai aizvainojošu saturu, un tu saņemsi atbildi. Ja būs daudz jautājumi par konkrētu tēmu, tad pacentīsimies priekš tevis uzrakstīt atsevišķu rakstu.