Blogu Hostings

Blogs ir interneta žurnāls, kurā indivīds, indivīdu grupa vai juridiska persona informē par savām dienas gaitām, interesēm, jaunumiem vai piedāvājumiem. Blogs ir vienkāršākais, lētākais un ērtākais veids, kā informēt visus apkārtējos, taču, lai iegūtu atpazīstamību ir jāpieliek krietnas pūles. Atslēga uz panākumiem ir specializācija, kreativitāte un aktivitāte, kas ļauj pārspēt pat ļoti ilglaicīgus projektus.

Blogu hostings iedalās maksas un bezmaksas hostingā. Maksas variants paredz bloga izvietošanu uz individuāla domēna (jūsu izvēlēts nosaukums) un īpaši neatšķirsies  no parastas mājas lapas izveides, savukārt bezmaksas variants ļauj izvietot savu vietni uz blogošanas platformām, kas uztur pat vairākus miljonus blogu vienlaicīgi. Spilgtākie piemēri bezmaksas hostingam ir WordPress un Blogger.

Piereģistrējoties šajās vietnēs un izvēloties vēlamo vārdu, varat nekavējoties sākt rakstīt, ievietot video un audio informāciju. Jūsu bloga nosaukums šādā  gadījumā iegūs paplašinājumu .wordpress.com vai .blogspot.com (skat. piemēram,  eseja.wordpress.com  vai braaleens.blogspot.com). Alternatīva ir dažādi bezmaksas hostinga uzņēmumi, kas ļauj izvietot savu vietni bez maksas, taču šis risinājums nav sevišķi uzticams un nebūtu atbalstāms.

WordPress priekšrocības

WordPress šobrīd pēc apmeklētāju daudzuma ir visstraujāk augošais mājas lapu veidošanas dzinējs. WordPress saviem lietotājiem piedāvā neskaitāmus bezmaksas dizainus, kas ir ļoti funkcionāli un viegli adaptējami ar papildinājumu (plugins) palīdzību.Prasīgākie lietotāji var izvēlēties kādu no maksas dizainiem, kura funkcionalitāte un papildus iespējas ļaus vietnei izskatīties profesionālāk. Arī hostingslatvija.lv darbojas uz wordpress dzinēja bāzes, tiesa, izmantojot ASV uzņēmuma ElegantThemes pakalpojumus.

Šī firma piedāvā iegūt vairāk kā 80 dažāda veida dizaina paraugus, kurus iespējams izmantot neierobežotam vietņu skaitam. Par šo iespēju ir jāmaskā 39$, kas nav maz, taču, ja vēlaties pelnīt internetā vai vienkārši piesaistīt klientus vai lasītājus ar daudz profesionālāku izskatu, tad ir vērts apsvērt šo iespēju. Iepriekšminētais uzņēmums nebūt nav vienīgais, taču pēc manas pieredzes ir krietni izdevīgāks, jo sniedz arī bezmaksas konsultācijas. (Ja vēlaties uzzināt vairāk par wordpress dizaina paraugiem, to maksas un bezmaksas opcijām, ierakstiet mekletājā “wordpress templates” vai “wordpress themes“).

Papildus wordpress priekšrocība ir iespēja to izmantot, lai uzlabotu google meklēšanas rezultātu pozīcijas (SEO). Lai arī šis jautājums ir atsevišķa raksta vērts, tomēr galvenā doma ir pavisam vienkārša Izmantojot wordrpess, var viegli pievienot meta- informāciju (atslēgas vārdus, raksta kopsavilkumu), ko google izmanto kā svarīgu faktoru, lemjot par katras lapas atbilstību un vietu kopējā reitingā. Protams, visu to pašu informāciju var pievienot arī citos veidos, taču wordpress šim uzdevumam ir ļoti piemērots.

Vai maksas hostings ir tā vērts?

Blogošana un mājas lapu veidošana pati par sevi atmaksājas. Neatkarīgi no tā, kuru no risinājumiem – maksas vai bezmaksas jūs izvēlaties.  Sākotnēji, apmācības procesā būs jāiegulda darbs, taču tādējādi jūs  (1) uzlabosiet savu spēju izteikties rakstiski, (2) popularizēsiet sevi, ideju, mērķi vai produktu, (2) varēsiet gūt ienākumus no reklāmām vai sava pakalpojuma/produkta reklamēšanas (jauni klienti), (4) veidosiet virtuālas un reālas attiecības ar jauniem cilvēkiem, (5) ilgtermiņā varat izveidot blogu par labu ienākumu avotu. Tiesa, peļņas iespējas būs krietni lielākas, ja blogosiet angliski, nevis latviski. Latvijas tirgus tomēr ir ļoti ierobežots.

Maksas hostinga galvenā priekšrocība ir iespēja uzturēt blogu uz servera par kuru maksājiet naudu, līdz ar to drošība ir daudz lielāka un variet visu informāciju pārvietot uz citu serveri jebkurā brīdī. Bezmaksas hostings (neattiecas uz blogspot vai wordpress) nav drošs, jo tā uzturētājs var jebkurā gadījumā pārtraukt savu darbību un jūs zaudēsiet visu informāciju.

Internets ir kā neapgūta zeme, pakāpeniski tā paliek aizvien mazāk, taču joprojām ir pieejamas zelta un dimantu āderes. Pieaugot bloga ietekmei (jāpaiet vismaz gadam) saņemsiet dažādus piedāvājumus par tā pārpirkšanas iespējām. Nesteidzieties, varbūt, ka jūs pats varat nopelnīt vairāk ar citiem veidiem, ja šo blogu atstāsiet sev.

Ja vēlaties salīdzināt izdevīgākos Latvijas un ārzemju maksas hostinga pakalpojumus, dodieties uz šīs vietnes sākumlapu.