Kur meklēt augstas kvalitātes, bet bezmaksas fontus, ikonas un grafikas?

Vienā no iepriekšējiem rakstiem jau skatījāmies, kur atrast bezmaksas fotogrāfijas. Taču vizuālais noformējums ar fotogrāfijām vien nebeidzas. Lai veiksmīgi noformētu savu mājaslapu vai biznesu, vēl ir nepieciešami fonti, illustrācijas, ikonas utt. Tad nu apskatīsim 5 lapas, kuru piedāvājumā ir arī bezmaksas resursi. Šis raksts lieliski noderēs arī tiem, kuriem pašiem priekš savām ikdienas vajadzībām patīk veidot apsveikumus, ielūgumus un citus vizuālus noformējumus.

Pie katra no saitiem es pieliku attēlus un linkus uz diviem resursiem, kas patika man. Taču es ceru, ka tas nekādā veidā neradīs tev galīgu iespaidu par šo lapu saturu, jo nav iespējams vienā rakstā parādīt tik daudz piemēru, lai derētu gan konditorijas veikalam, gan frizierei, gan lietišķam biznesam.

Kas jāņem vērā par PSD formātu

Jebkurā saitā, kurā būs profesionāli grafiskā dizaina resursi, daudzi faili būs .PSD formātā, kas ir Photoshop fails un varētu teikt nozares standarts. Ja negribas pirkt PhotoShop abonamentu, šos failus var atvērt izmantojot online rīku https://www.photopea.com/ (ātri, bet nevar augšuplādēt fontus, tāpēc būs grūtāk atrast piemērotus fontus latviešu burtiem). Otrs variants ir installēt GIMP, adresē https://www.gimp.org/downloads/, taču iesākumā varētu būt pagrūti saprast, kā ar to strādāt, un teksts, kas jau ir uzrakstīts nebūs labojams, varēs tikai pievienot jaunu.

Ja PhotoShop ir vajadzīgs neilgu laika periodu, var droši paņemt bezmakas PhotoShop izmēģinājuma versiju – 30 dienas bezmaksas. Piemēram, ja vēlies izveidot logo no gatava PSD šablona, ar izmēģinājuma versiju pietiks. Ja plāno nopietnāk pievērsties vizuālo materiālu izveidei – taisīt banerus un attēlus sociālajiem tīkliem un mājaslapai, izveidot vizītkartes un citus materiālus, tad patiešām iesaku nopirkt PhotoShop abonamentu.

Abonējot to uz gadu, katru mēnesi samaksāsi nepilnus 11 eiro. Lai gan PhotoShop ir paredzēts primāri fotogrāfiju apstrādei, patiesībā tas spēj aizstāt desmitiem citu rīku un es droši varu teikt, ka mazam un vidējam uzņēmumam ar šo rīku pilnībā pietiks. (protams, ir jāiemācas ar to rīkoties). Adrese http://www.adobe.com/lv/products/photoshop.html.

Kas jāņem vērā par rokraksta (script/brush) fontiem

Kā jau tika minēts rakstā par fontiem, rokraksta fonti ir veidoti pārsvarā tikai priekš angļu valodas. Taču labā ziņa ir tāda, ka šādi fonti normāli tiek lietoti tikai virsrakstiem, logo utt. – tātad teksts nav garš. Līdz ar to garumzīmes un mīkstinājuma zīmes var pielikt manuali – proti, uzrakstīt domu zīmi un pārvietot viņu virs burta a, uzrakstīt komatu un pārvietot zem burta n. Piekrītu, ka tas var būt diez gan apnicīgi, bet tomēr risinājums. Vēlāk būs raksts kā labot pašu fonta failu, lai šada manipulācija būtu jāveic tikai vienreiz, bet pagaidām var izmantot piedāvāto variantu.

1.PixelBuddha

PixelBuddha var atrast bezmaksas ikonu komplektus, rokraksta fontus, jau gatavus logo šablonus un daudz ko citu. Lielākoties bezmaksas resursi ir pieejami uzreiz, bet dažiem nepieciešams ievadīt epasta adresi. Zemāk divi piemēri, kas man ļoti iepatikās.

2. FontBundles

Šis saits primāri ir priekš fontiem. Ļoti daudz fontu, un katru nedēļu tiek piedāvāti arī daži bezmaksas fonti. Lai lejuplādētu fontu failus, būs nepieciešams reģistrēties. Ir fonti, kas ir bezmaksas ļoti ilgu laiku, piemēram, apakšā redzamais Shellahera, un ir tādi fonti, kas ir bezmaksas tikai vienu nedēļu – labajā pusē esošais Mochafloat, šobrīd ir maksas, bet tika piedāvāts arī bezmaksas.

Vēl piebildīšu, ka šeit jāuzmanās ar licensēm, ne visi bezmaksas fonti ir atļauti komerciālai izmantošanai. Pie download pogas būs norādīts licenses tips – personal/private vai commercial.

3.Creative Market

Šī viennozīmīgi ir vieta, kas visiem digitālajiem māksliniekiem un grafiskajiem dizaineriem ir ļoti labi zināma. Es pati arī fanoju par Creative Market, ne tikai tāpēc, ka katru nedēļu viņi piedāvā 6 bezmaksas resursus, bet arī tāpēc, ka tu var redzēt un nopirkt visu – fantastiskas akvareļu ilustrācijas, fontus, fotogrāfiju komplektus, logo un vēl ļoti daudz ko citu.  Šeit arī vajadzēs reģistrēties, bet tas noteikti ir tā vērts. Tā kā katru nedēļu mainās bezmaksas resursu klāsts, bet es nevaru katru nedēļu atjaunot šo rakstu, tad padalīšos ar divām lietām, ko es saņēmu bez maksas kādā no iknedēļas bezmaksas piedāvājumiem (šobrīd šīs lietas atkal ir pilnā cenā).

4. GraphicBurger

Šī lapa ir ideāla, ja meklē mock-ups – tie ir PhotoShop šabloni, kas ļauj tev izveidot savu dizainu uz dažādiem priekšmetiem, piemēram, telefona ekrāna, krūzes vai krekla (apakšā kreisajā pusē var redzēt vienu piemēru, tiesa gan nedaudz neprecīzi man sanāca). Šajā saitā ir arī loti daudz ikonu komplektu, logo šablonu un tematiskas fotogrāfiju pakas. Ir arī tādi mock-up, kur vienā PhotoShop failā atsevišķi ir dažādi elementi – piemēram, datora pele, klaviatūra, telefons, kafijas krūze utt. Pārvietojot šos objektus, mainot fona krāsu un tekstūru,  var izveidot savu dizainu, kas izskatīsies kā īsta fotogrāfija (apakšā labajā pusē).

5.Free design resources

Šī lapa ir ļoti līdzīga iepriekšminētajām PixelBuddha un GraphicBurger. Vienīgais, kas jāņem vērā ir, ka dažreiz tiek publicēti faili ar nekomerciālo – private/personal use only licensi, tāpēc jāpārbauda vai pie apraksta/lejupielādetajos failos nav norādīts šis ierobežojums.